Тіло людини в середньому на 75 % складається з води. Це співвідношення з віком змінюється, на жаль, у бік зменшення.
Вода, будучи основною складовою всіх рідин організму, зокрема крові, в якій понад 90 % міститься саме її, виконує такі основні функції:
- регуляція температури тіла;
- виведення шлаків, токсинів і продуктів життєдіяльності;
- транспорт поживних речовин і кисню;
- засвоєння і переварювання продуктів харчування;
- транспортна функція;
- амортизація суглобів та запобігання їх тертя;
- підтримка структур клітин;
- захист тканин і внутрішніх органів;
- поліпшення метаболізму.
Функції води в процесах терморегуляції полягають у забезпеченні постійної температури тіла на клітинному рівні шляхом випаровування і потовиділення. Завдяки своїй здатності переносити досить велика кількість теплоти, волога, циркулюючи в людському тілі, забирає її там, де вона в надлишку, і додає туди, де її недостатньо.
Амортизуючі функції води в організмі забезпечуються за рахунок великого вмісту в синовіальних рідинах суглобів. Це запобігає тертя суглобових поверхонь під час навантажень і роботи суглобів, а також є певним захисним буфером при можливих падіннях і травмах.
Вода виконує функцію транспорту необхідних сполук завдяки її великим поверхневого натягу. Таким чином, вона може проникати скрізь, навіть в міжклітинні простори, доставляючи органам і тканинам необхідні поживні речовини і виводячи продукти їх життєдіяльності.
Загальноприйнятим є той факт, що від кількості рідини, що вживається безпосередньо залежить розумова працездатність людини. Зневоднення загрожує не тільки занепадом сил, енергії, появою головного болю і запаморочення, а й зниженням працездатності, пам'яті та можливості концентрації на потрібній інформації.
Також, враховуючи, що з віком кількість води як складової організму знижується, вченими передбачається певна залежність між кількістю рідини і процесами старіння. Тому людям старшої вікової групи особливо уважно потрібно підходити до водного раціону.
В останні роки все частіше відзначаються функції води і профілактиці багатьох захворювань, у тому числі й онкологічних. Вважається, що чим більше рідини ми вживаємо, тим більше вона виводиться, а з нею і хвороботворні організми, продукти їх життєдіяльності, токсини і канцерогенні речовини, які потенційно можуть бути плацдармом для розвитку ракових захворювань.
Таким чином, всі функції води важливі для нормального функціонування всіх органів і систем і для комфортного і здорового способу життя людини.
Цікаво, але факт
Чим менше води надходить ззовні, тим більше її накопичується всередині. Це означає, якщо ви нерегулярно і в недостатніх кількостях вживаєте рідина, то при черговому її надходження організм затримує воду, зберігаючи її як би про запас. Таким чином, людина не тільки власноруч піддає себе низці захворювань, але і набирає зайву вагу.
Першим сигналом, який дає ваш організм про недоотримання ним води, є всім відома втома. Якщо тривалий час не відшкодовувати фізіологічні втрати рідини, то людина починає відчувати ломоту в суглобах і дискомфорт в хребті. В організмі накопичуються токсини, імунітет знижується, і людина стає більш схильний до захворювань, особливо інфекційних.
Важливо!
Щодня необхідно вживати 15-2 літра рідини. Регулярний прийом якісної води подарує вам відчуття припливу сил і бадьорості, нормалізуються процеси травлення, перестануть турбувати головні болі та інші дискомфортні відчуття. Ви не тільки станете відчувати себе краще, але і обов'язково будете краще виглядати.
Рекомендується вживати стакан води натщесерце. Протягом дня добова норма повинна бути розподілена рівномірно. Краще пити негазовану воду і кімнатної температури.
Висновок
Функції води в організмі людини різноманітні і численні. Тому не варто нехтувати такою важливою складовою вашого раціону. Вживайте воду в необхідних кількостях і будьте здорові!
Немає коментарів:
Дописати коментар